12/05/2023
wykładzina pcv

Jak dokonać konserwacji i renowacji zużytej wykładziny PCV?

[…]
05/05/2023
posadzka w garażu podziemnym

Jak dbać o posadzki w garażach podziemnych?

[…]
14/04/2023
sprzątanie po remoncie

Czy samodzielne sprzątanie po remoncie to dobry pomysł?

Podczas remontu powstaje duża ilość pyłu, kurzu i gruzu czy trudne do usunięcia plamy z farby, kleju i zaprawy murarskiej. Samodzielne sprzątanie po remoncie może być dobrym pomysłem, jeśli masz odpowiednie narzędzia, środki czystości i wiedzę. Niewłaściwy preparat czyszczący w połączeniu z niewiedzą może skutkować zniszczeniem powierzchni mebli, posadzki czy sprzętu. Sprzątanie po remoncie może być trudne i na pewno jest czasochłonne. Unoszący się pył, kurz, chemiczne opary i nieprawidłowe usuwanie pozostałości po remoncie może prowadzić do problemów ze zdrowiem czy środowiskiem.
11/04/2023
zniszczona posadzka betonowa

Jak odnowić zniszczoną posadzkę betonową?

Posadzka betonowa to jeden z modniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Jest ona pozbawiona spoin, co sprawia, że jest łatwa do utrzymania w czystości. Najczęściej można ją spotkać w budynkach użyteczności publicznej, zakładach przemysłowych, halach, magazynach, centrach handlowych i w biurowcach.
06/04/2023
czyszczenie biurka w biurze

Sprzątanie biura a przepisy BHP

Sprzątanie biura, w którym codziennie przebywają pracownicy, ma bardzo duże znaczenie dla ich zdrowia, bezpieczeństwa i komfortu pracy. Przepisy BHP nakładają na pracodawców obowiązek utrzymywania czystości i porządku w miejscu pracy, a nawet konieczność zapewnienia okresowego remontu pomieszczeń. Bardzo ważne jest również odpowiednie oświetlenie i temperatura pomieszczenia.
31/03/2023
mycie okna

Jak myć okna w przeszklonym wieżowcu?

W ciągu zimy okna się brudzą, szczególnie jeżeli budynek znajduje się w centrum miasta, które generuje wiele zanieczyszczeń. Wiosną, gdy mocne słońce wpada przez okna, bardziej widać na nich kurz, brud i zanieczyszczenia, dlatego warto dokładnie umyć szyby, parapety, a nawet elewacje.
30/03/2023
pranie wykładziny

Jakie powierzchnie w biurach wymagają doczyszczenia na wiosnę?

Wiosna to doskonały czas na porządki w biurze, czyli dokładne wyczyszczenie biura i przygotowanie go do cieplejszych miesięcy. Czyste i estetyczne powierzchnie biurowe będą przyjemne i komfortowe dla pracowników, co pozytywnie wpłynie na ich samopoczucie i efektywność. Dowiedz się, jakie powierzchnie biurowe warto odświeżyć po zimie!
29/11/2022
mycie podłogi mopem parowym

Jakie są najnowsze metody czyszczenia i dezynfekcji bez użycia środków chemicznych?

Zachowanie czystości w obiektach użyteczności publicznej jest niezwykle istotne.
18/10/2022
czyszczenie elewacji

Które czynniki środowiskowe najbardziej szkodzą elewacjom budynków?

Nawet najnowsze, najbardziej eleganckie i zadbane budynki w końcu ulegają nieestetycznym zabrudzeniom oraz wymagają dokładnego czyszczenia lub renowacji elewacji.
16/09/2022
firma sprzątająca sprząta mieszkanie

Jak uporządkować mieszkanie przeznaczone na wynajem?

Choć mieszkań na wynajem jest na rynku bardzo wiele, niekiedy ciężko jest znaleźć miejsce, które spełni wymagania poszukujących je osób.
19/08/2022
parking podziemny

Jak dbać o czystość na parkingu podziemnym?

Parking podziemny, podobnie jak inne wspólne części budynków użytkowych lub mieszkalnych, wymaga regularnego czyszczenia.
05/07/2022
hala sportowa

Jak utrzymać porządek na obiekcie sportowym?

Obiekty sportowe umożliwiają zadbanie o swoje zdrowie i kondycję fizyczną, a także świetne samopoczucie po ćwiczeniach.
14/06/2022
mężczyzna poleruje posadzkę marmurową

Co warto wiedzieć o krystalizacji posadzek?

Podłogi wykonane z kamienia naturalnego, betonu czy konglomeratu są niezwykle trwałe, a jednocześnie piękne.
16/05/2022
mycie okien

Zasady bezpieczeństwa przy myciu okien na wysokościach

Myciem okien na wysokościach powinny zajmować się wyłącznie wykwalifikowane w tym kierunku osoby lub firmy sprzątające.
25/04/2022
sprzątanie

Outsourcing usług sprzątających jako rozwiązanie dla firm

Utrzymanie czystości w biurze jest bardzo ważne. Wszak stanowi to swego rodzaju wizytówkę i świadczy o profesjonalnym podejściu właściciela przedsiębiorstwa.
15/04/2022
posadzka betonowa

Nie lada problem – gruntowne doczyszczanie hali

Przeprowadzasz się do innej lokalizacji i opuszczasz obecnie wynajmowaną powierzchnię? Martwisz się co zrobić, aby właściciel podpisał Ci protokół odbioru budynku na koniec współpracy?
18/03/2022
środki do sprzątania

Z jakich środków, narzędzi i maszyn korzystają profesjonalne firmy sprzątające?

Sprzątanie, aby było efektywne i bezpieczne, musi być przeprowadzane przy pomocy odpowiednich sprzętów. W związku z tym każda profesjonalna agencja sprzątająca powinna dysponować nie tylko dużym doświadczeniem i wiedzą, ale też niezbędnymi środkami czyszczącymi, narzędziami oraz maszynami. Są to jednak inne artykuły niż te, z których korzysta się podczas domowych porządków. Co zatem firma sprzątająca powinna mieć na wyposażeniu? Sprawdźmy.
10/03/2022
sprzątanie

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej?

Jeśli jesteś zarządcą osiedla mieszkaniowego, biurowca czy innego obiektu, powinieneś dokonać przemyślanego wyboru agencji sprzątającej. To od niej bowiem zależy to, w jaki sposób będzie prezentowała się dana przestrzeń. Czystość i porządek w miejscu życia czy pracy jest przecież bardzo istotna, a dla firm często stanowi wizytówkę przed odwiedzającymi ją klientami. Na co powinieneś więc zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej? Odpowiadamy.
10/01/2022
Sprzątanie po budowie na placu

Jak przygotować i przeprowadzić posprzątanie po budowie?

Gruntowne sprzątanie po budowie to wyjątkowe wyzwanie, którego nie wszystkie firmy sprzątające się podejmują. Wiele firm omija ten temat i nawet nie chce słyszeć o sprzątaniu po budowie lub w trakcie budowy.
24/12/2021
Centrum handlowe sprzątanie

Sprzątanie galerii handlowych – jak wygląda?

Powierzchnie galerii handlowych są z reguły miejscami o dużym natężeniu ruchu. Z tego względu prace porządkowe odbywają się tam w trybie ciągłym. Sprzątanie galerii handlowych zlecane jest firmą z dużym doświadczeniem, takim ja Green Point.
16/12/2021
Klatka schodowa

Jak przygotować klatkę schodową na nadejście zimy?

Jedną z najczęściej zamawianych usług kierowanych do firmy sprzątającej Green Point jest sprzątanie osiedli i wspólnot mieszkaniowych. Zleceniodawcy z reguły zainteresowani są pełnym zakresem usług.
06/12/2021
firma odśnieżająca warszawa

Kiedy mycie, a kiedy gruntowne doczyszczanie posadzki?

Wszelkie powierzchnie podłogowe są najbardziej obciążoną częścią każdego pomieszczenia. W większości przypadków są też najbardziej kosztownym elementem składowym każdego budynku.
22/11/2021
Ozonowanie mieszkania

Na czym polega ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie to jedna z najskuteczniejszych metod dezynfekcji pomieszczeń dzięki której można pozbyć się z pomieszczenia szkodliwych substancji i związków organicznych powodujących problemy chorobowe czy reakcje uczuleniowe.
30/10/2021
Sprzątanie osiedla

Sprzątanie wspólnot mieszkaniowych – dlaczego warto zlecić firmie sprzątającej?

Zarządzasz apartamentowcem, osiedlem, blokiem? Mierzysz się z wieloma wyzwaniami i rozwiązujesz dziesiątki problemów?
21/10/2021
Sprzątanie placówek medycznych

Jak wygląda sprzątanie placówek medycznych oraz przychodni?

O powszechnej służbie zdrowia panuje opinia, że jest tam tylko bród, smród i ubóstwo. Ci którzy, mieli styczność np. z opieką szpitalną nie mają najlepszego zdania na temat czystości tam panującej.
29/09/2021
firma odśnieżająca warszawa

Pranie wykładzin – co warto wiedzieć?

Wszelkie wykładziny i dywany mają to do siebie ,że pięknie wyglądają jak są nowe i puszyste. Z czasem ich kondycja ulega pogorszeniu i nie pewne mankamenty zaczynają nas denerwować. Widoczne wytarte miejsca w ciągach komunikacyjnych, zakurzenie i zmechacenie to częste minusy naszych podłóg.
27/09/2021
Sprzątanie domu po remoncie

Jak skutecznie posprzątać po remoncie?

Gruntowne sprzątanie po remoncie to ogromne wyzwanie, oznaczające wygenerowanie sporego wysiłku i czasu. Od wielkości domu i ilości przeprowadzonych działań zależy ile energii musisz poświęcić na generalne sprzątanie.
16/08/2021
firma odśnieżająca warszawa

Na czym polega renowacja posadzek?

Wszelkiego rodzaju podłogi to powierzchnie, które najczęściej i najszybciej ulegają zniszczeniu podczas codziennej eksploatacji. W zależności od użytych materiałów z czasem podłogi ścierają się, pękają, wykruszają, powstają rysy i nadmiernie się brudzą.
03/07/2021
firma odśnieżająca warszawa

Maszynowe czyszczenie podłóg – jak skorzystać z usługi?

Do maszynowego doczyszczenia podłóg o mniejszej powierzchni polecamy szorowarki. Występują one w różnych rozmiarach i mają zróżnicowane obciążenie. Możemy je więc dopasować do Twoich powierzchni.
10/06/2021
Mycie elewacji i przeszkleń w Warszawie

Dlaczego warto czyścić elewacje budynków?

Mycie elewacji to jedna z najbardziej potrzebnych i jednocześnie najtrudniejszych prac, którą musisz zaplanować i zamówić u fachowców. Jeżeli tego nie zrobisz, Twój budynek z czasem będzie wyglądał jak opuszczony i nieużytkowany.
08/04/2021
Firma sprzątająca galerie i centra handlowe

Serwis sprzątający w Warszawie – jak wybrać firmę sprzątającą, czego oczekiwać?

Elewacja budynku to jeden z najbardziej istotnych elementów wizerunku zewnętrznego Twojej firmy, instytucji i Twojego domu. Zaniedbane i brudne ściany obiektu machinalnie kojarzą się nam z nieudolnym i lekceważącym zarządzaniem.
09/03/2021
Czyszczenie elewacji biurowca w Warszawie

Dlaczego warto regularnie myć elewację?

Elewacja budynku to jeden z najbardziej istotnych elementów wizerunku zewnętrznego Twojej firmy, instytucji i Twojego domu. Zaniedbane i brudne ściany obiektu machinalnie kojarzą się nam z nieudolnym i lekceważącym zarządzaniem.
23/09/2020
Czyszczenie posadzek w firmach

Posadzki – czyszczenie i konserwacja

Czyszczenie i konserwacja posadzek to istotny element prac porządkowych, przeprowadzanych zarówno w miejscach użyteczności publicznej (urzędach, sklepach, szkołach itp.), jak i lokalach prywatnych (domach, mieszkaniach).
18/09/2020
Profesjonalna usługa sprzątania

Sprzątanie jako profesjonalna usługa

Każdy lubi czystość, ale nie każdy ma czas i możliwości, aby o nią odpowiednio zadbać. W przypadku osób starszych, schorowanych czy po prostu zapracowanych nawet regularne sprzątanie mieszkania lub domu może się okazać kłopotliwe.
18/08/2020
Higiena koronawirus

Higiena i jej wpływ na jakość życia człowieka – co zmieniło się w naszych nawykach w dobie koronawirusa?

Koronawirus, który w ostatnim czasie opanował cały świat, pociągnął za sobą szereg konsekwencji, które nieodwracalnie zmieniły nasze podejście do interakcji społecznych i kwestii higieny.
14/08/2020
Dezynfekcja pomieszczenia

Dezynfekcja powierzchni i ozonowanie pomieszczeń – jako usługi specjalistyczne

Dezynfekcja powierzchni i ozonowanie pomieszczeń to dwie usługi świadczone przez nas w ramach prac porządkowych przeprowadzanych w różnego rodzaju lokalach o przeznaczeniu prywatnym i publicznym.